Objav: Prečo Air Max 97 „Silver Bullet“ je ikona večného dizajnu

, pretože Air Max 1 debutovala v roku 1987, Air Max Line zostala jedným z najuznejšie základných a najobľúbenejších tenisiek zo všetkých všetkých. čas. Siluety stáli skúškou času a sú dnes rovnako nositeľné ako kedykoľvek predtým – je to znak nadčasového dizajnu. Zatiaľ čo Tinker Hatfield bol mužom za pôvodným Air Max 1, v jeho stopách nasledovali mnohí skvelí dizajnéri obuvi a potom prispeli k rodine Air Max.

Sergio Lozano predstavil svoju technológiu v roku 1995 s Air Max 95, vynikajúcou teniskou, ktorá čerpala inšpiráciu z ľudskej anatómie a oveľa presnejšie z hrudného hrudníka. V roku 1997 kolega Lozano Christian Tresser narodil Air Max 97 v pôvodnej forme „Silver Bullet“, teniska, ktorý drží zvláštne miesto v srdci mnohých fanúšikov obuvi po celom svete. Pripojte sa k nám tu u jediného dodávateľa, keď sa hlboko ponoríme do toho, prečo je Air Max 97 „Silver Bullet“ ikonou večného dizajnu.

Obrázok cez jediný dodávateľ
Na jeseň roku 1997 videl, že AM97 zasiahla police prvýkrát ako nástupca Air Max 96, zriedka viditeľnej siluety, ktorá bola zatienená úspechom AM95. Keďže najdrahšia teniska Nike bola ešte pripravená na vydanie, AM97 musel zapôsobiť. Populárna povesti je, že OG Colourway bola inšpirovaná japonskými vlakami guľky, ktoré Tresser videl počas firemného výletu, hoci sám dizajnér tento mýtus niekoľkokrát v rozhovoroch v priebehu rokov niekoľkokrát odhalil.

V skutočnosti existovalo viac rôznych zdrojov inšpirácie za skorým náčrtom Air Max 97. Kovové povrchové úpravy na horských bicykloch z 90. rokov boli najväčšou inšpiráciou za dizajnom, pričom Tresser uviedol, že kovové rámy titánu mu pomohli vizualizovať tenisku. „Silver Bullet“ bola v podstate iba názov, ktorý sa dal teniská posledného vydania, aby to znie chladnejšie. Spolu s horskými bicyklami zohrávali dažďové kvapky dôležitú úlohu pri inšpirovaní dizajnu a opäť dokázali, že Matka príroda je najväčším dizajnérom na svete.

Obrázok cez jediný dodávateľ
Pred spustením AM97 bol v skutočnosti vyčlenený pre rôzne mená, pričom skoré náčrtky Christian Tresser pomenovali model „Air Total Max“, pričom skoré vzorky dokonca vytlačili na štítkoch „Air Total Max 3“, hoci po vydaní Nakoniec sa krstil Air MAX 97. Teniska inovovala nespočetnými rôznymi spôsobmi, hoci mnohí najmä to bol vôbec prvý tenisiek Nike, ktorý ponúkol viditeľnú strednú medzeru Air Max v plnej dĺžke. Pred tým, do značnej miery všetky Air Max predviedli menšie jednotky zastrčené pod pätami, avšak AM97 šiel all-in so svojou leteckou jednotkou zameranou na nohy, pričom počiatočné návrhy zahŕňajú aj hodnotenie PSI (tlak) pre viditeľný vzduch.

Pohybujúc sa po ceste po teniske, je ťažké nevenovať pozornosť jemnému, ale efektívnemu systému na lemovanie rýchlostí, ktorý predstavuje, aký efektívny je práca Tressera. Podobne ako Nike Air Zoom Spiridon (tiež vydaný v roku 1997 a vyvinutý spoločnosťou Christain Tresser), čisté línie 97 a zvýraznené krivky sú dokonale doplnené prakticky skrytým šnurovacím systémom.

Obrázok cez jediný dodávateľ
Po vynikajúcej spúšťacej kampani, ktorú viedli Michael Johnson a Carl Lewis (americkí olympijskí športovci), Air Max 97 sa stal jedným z najpredávanejších tenisiek Nike všetkých čias. Od tenisiek najlepšie až po celebrity A-zoznamu, nadčasový dizajn prepadol masami a legendárny štatút bol čoskoro zarobený. Napriek svojej obrovskej popularite bol AM97 nakoniec vytiahnutý z regálov na jar roku 1998 po menej ako jednom roku, pretože Nike sa pripravoval na rozmach svojho úplne nového Air Max 98, ktorý opäť vyvinul Sergio Lozano.

Fanúšikovia tenisky boli zničení, keď zistili, že si už nemôžu kúpiť svoje vysoko obsiahnuté strieborné kopy, pričom zberatelia sa dokonca uchýlili k skladovaniu svojich párov, aby ich udržali čerstvé. Našťastie sa v roku 1999 AM97 vrátil spolu so svojím populárnym zlatým náprotivkom prvýkrát ako súčasť radu Nike „Sport Reimagined“.

Obrázok cez jediný dodávateľ
Známa teniska bola v priebehu rokov videná v rôznych iteráciách, niektoré určite oveľa nezabudnuteľnejšie ako iné. V roku 2010 spoločnosť Nike ocenila odkaz Air Max 97 vytvorením nesmierne obmedzeného v talianskej verzii. Model s názvom The Air Max 97 „Lux“ bol obmedzený iba na 1 695 číslovaných párov a bol vytvorený z najlepších koží, pravdepodobne pôsobil ako predohra k hyperfuse a trendom vak-tech, ktoré krátko nasledovali. Taliansko bolo tiež ideálnym miestom pre tento pár špeciálnych edícií, v ktorom sa má vytvoriť, pretože je známe, že krajina má osobitnú lásku k striebornej guľke, s verziou vydanou v roku 2017, ktorá sa dokonca pochválila talianskou vlajkou na karte jazyka.

Hovorí sa, že Taliani milovali siluetu natoľko, že ju dokonca prezývali „La Silver“, sModel, ktorý má kult, ktorý sleduje v celej krajine. Rovnako ako každá Silueta Nike, aj tu boli aj zaujímavé výtvory, ktoré sa nikdy celkom nezúčastnili. Začiatkom roku 2000 nám kúpila sklznú verziu AM97, zatiaľ čo zvršok bol tiež hybridizovaný s chodníkmi z Air Max Plus, Air Max 90 a dokonca aj Nike Air Humara. Je zaujímavé, že vydanie OG vo veľkostiach dieťaťa predstavilo jedinú jednotku Air Max 95.

Obrázok cez jediný dodávateľ
Stovky ďalších pozoruhodných farieb zdobili v priebehu rokov Nike Air Max 97 a hostilo sa aj hostiteľom niektorých vysokých teplých spolupráci, ale žiadna z nich nemá rovnaký legendárny stav, aký robí OG „Silver Bullet“. Colourway zostal už 25 rokov obľúbeným pre tenisky po celom svete, pričom fanúšikovia už svrbia za opätovné vydanie, aby pomohli osláviť výročie siluety. Pravdepodobne je to kvôli čírej nositeľnosti farby, alebo možno s nami rezonuje, ale v každom prípade strieborná guľka AM97 bude mať v našich srdciach špeciálne miesto v našich srdciach u jediného dodávateľa.

Uistite sa, že ho uchováte v najlepšom prípade v jedinom dodávateľovi pre všetky veci, ktoré súvisia s Air Max 97 a Sneaker, pretože vždy zdieľame najnovšie a najväčšie správy o teniskách, aktualizáciách a dátumoch vydania, aby ste mohli zostať na vrchole svojej hry. Pozrite sa na zvyšok našej stránky, kde to všetko je a ešte oveľa viac!

Obrázok cez jediný dodávateľ
Ak chcete získať oveľa viac článkov Nike Air Max 97, pozrite si niektoré z nich nižšie:

Nike Air Max 97 „Silver Gulet“ sa má vrátiť v roku 2022
Ako sa hodí Nike Air Max 97 a je to pravda pre veľkosť?
Váš prvý pohľad na Comme des Garçons X Nike Air Max 97
Pozrite sa bližšie na Nike Air Max 97 “Puerto Rico”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post